Rodný list obrazu

Božský princip života

Obraz  30 x 90 cm je malován akrylovými a pastovými barvami pískové struktury na dřevěné desce. Dílo je možné zavěsit horizontálně i vertikálně. Obraz vznikl ke konci měsíce ledna 2020. Obraz byl malován na zakázku s jasným záměrem.

 

Autorkou obrazu je Ing.arch. Marie Pápolová

 

Obraz je nositelem koloběhu života, pozemského zrodu a odchodu.

 

Obraz vznikl se záměrem podporovat a otvírat vědomí lidského bytí a inkarnace. Má pomáhat zvědomovat důležitost kvality lidského života. Zadáním obrazu bylo ztvárnit proces vtělení duše do lidského těla a proces opačný odchod duše ze hmoty – vrcholy a oslava lidské inkarnace.

 

Dílo je možné vnímat trojrozměrně, což tomu dává větší hloubku a povyšuje dílo na meditační  a kontemplační objekt. V trojrozměrném vidění odkrývá další dimenze, které jsou za projevenou malbou.

Symbolika

Základní symbolika: symbol nekonečna, symbol kruhu

Obraz tvoří tři vedle sebe zobrazené kruhy: první kruh vlevo má silnou zrnitou strukturu představuje pozemský stav/přijetí hmoty/hmotu/Zemi. Centrální kruh zobrazuje moment přechodu/inkarnace/moment přijetí/opuštění hmoty. Třetí kruh vpravo je bílý bez povrchové struktury představuje nebeský stav/jednotu/nebe. Bílá barva symbolizuje posvátnost – průnikem všech barev spektra je bílá. Výraz obrazu je dám plasticitou tvořenou pískovou strukturou.

 

www.zivotvorba.cz